מה ששנוא עליך לא תעשה לחבריך

שתפו את הכתבה הזו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עד כמה בחרתם את הדמות שלכם בעולם?

איזה אמונות, התנהגויות, דפוסים קיבלתם מבלי שבכלל ביקשתם?

אנחנו לומדים את העולם באמצעות הסביבה. מחקים בהערצה עיוורת את הדמויות המטפלות שלנו ורק אחרי הרבה שנים מבינים שהם לא גיבורי העל שחשבנו. וזה בסדר, אפילו כדאי.

כשאנחנו חשופים להתנהגות פוגעת/ לא אדפטיבית, היא משפיעה עלינו. לרוב, יש שני כיוונים מרכזיים אליהם נלך; אימוץ הדפוס והמשך שלו או פעולה הפוכה ממנו. למשל, ילד להורים נוקשים יהפוך להורה נוקשה או מתירני.

הרבה פעמים אנחנו נוטים לחשוב שפעולה הפוכה מזו של ההורים משמעה התנתקות מהדפוס הפוגע וסוג של ניצחון בנושא. אבל, הליכה לקצה השני היא לא מעשה של בחירה. אם לקחת את הדוגמה מלמעלה, בחירה אמיתית תהיה להיות נוקשה ו/או מתירני, בהתאם לרצון והשקפת העולם שלי.

אחוז קטן מהאוכלוסייה שובר את השרשראות שהעבירו אליו. אותו אחוז מצליח לראות מעבר, לשנות את הדפוסים ולמנוע מהדורות הבאים אחריו את ההתמודדות המאתגרת.

בשביל שזה יקרה, אנחנו צריכים להיות מודעים לשרשראות שהועברו אלינו מבלי שבחרנו.

בשביל שזה יקרה, אנחנו צריכים לפעול כדי לשנות ולאפשר חופש בחירה אמיתי.

הדפוסים שמצאתי במחקר שאני מדבר עליו בסרטון, הם חלק מהדברים שאני מאמן לצמוח מהם. אני גאה לעשות את זה מתוך ניסיון אישי והכלים הנכונים אבל לא אשקר לכם, זאת עבודה מאתגרת. אין פתרונות קסם לתהליכים משמעותיים.

יכולים לחשוב על שרשראות שהגיע הזמן להוריד מצווארכם?

עוד פוסטים מעניינים בנושא

אימון אישי

הרצאה מקוונת – עיריית ת"א

כולנו קראנו "הסוד" או חשבנו ללמוד NLP, או סתם חזרנו מהמזרח וחשבנו שנוכל להיות גורו לרגע. אבל מה באמת מתחבא מאחורי פסיכולוגיה חיובית?ואיך זה יכול