כשהקורונה היא האתגר הכי קטן שלך

שתפו את הכתבה הזו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

*כשהקורונה היא האתגר הכי קטן שלך*

יש לי הרבה מזל.

הגעתי לתקופה הכי קשוחה בחיים שלי עם כל הכלים הנכונים.

בלעדיהם העולם שלי היה הופך להיות שחור. ואני כל כך בן אדם של צבעים…

אני זוכר שכשהייתי בן 14 כתבתי פתק ותליתי על השולחן בחדר: "לתת עצות זה קל, לחיות על פיהן – לא קל בכלל".

אני אדם של נאה דורש – נאה מקיים ולשמחתי זה עבד די בקלות; אני מאושר ומאמן אחרים להיות גם מאושרים.

החודשים האחרונים שמו אותי בסיטואציה הכי פחות נוחה שיש – לעורר השראה מהמקום הכי נמוך שאני מכיר (וחוויתי דבר או שניים בחיים). לא אעמיק כרגע באתגרים השונים אלא במסקנות ופתרונות שהגעתי אליהם.

במשך חודש שלם פרסמתי בפייסבוק מדי יום שלושה דברים שאני מודה עליהם.

חודש שלם שבו היו פעמים שלקח לי רבע שעה למצוא על מה בכלל להודות.

ומצאתי, בכל פעם מחדש.

לא רק שמצאתי אלא עודדתי אחרים למצוא את שלהם.

אנחנו אנשים של נקודות אז אנסה לסכם ב-4 נקודות מרכזיות:

1. לחיות ולעבד תוך כדי תנועה. אנחנו יצורים של צמיחה ותזוזה, הקיפאון מסוכן לנו. השילוב הנכון נמצא בין הכניסה בעובי הקורה לבין משחק של קורות ומשקופים במגרש השכונתי – מספיקה נגיעה בקורה כדי לקבל 4 נקודות. אם משלבים את המשקוף אגב, אפשר לקבל 7-8 נקודות, תלוי איפה גדלתם. דמיינו לצורך האנלוגיה שהקורה היא התהליך המאתגר והמשקוף מייצג את התנועה והדינמיות של החיים.

2. אי וודאות זה דבר מדהים. חכמים ממני כבר הוכיחו שהמוח שלנו מתפקד טוב יותר במצבים של אי וודאות. מנסה ליצור וודאות וסדר ופועל להשגת האדפטציה המיטבית.

במידה ואתם קופאים מהלחץ, תזכו לקבל את כל החסרונות של האי וודאות – כאב בטן משתק, פחד מהלא נודע, נסיגה לאזור הנוחות הבסיסי ביותר.

3. מבחינתי החיים הם כמו משחק בלאק ג'ק או פוקר ומישהו החליט לערבב לי את כל החבילה. על פניו זה מפחיד כי אני לא יודע איזה יד תצא לי בתור הבא, אבל איזו הזדמנות מדהימה קיבלתי לשדרג לאחת טובה יותר.

4. אם החיים נותנים לך לימונים, תזכור שזה לא רק לך. אנחנו נוטים לחשוב שהעולם מתאכזר אלינו ספציפית אבל אין אדם שיעבור את מסלול חייו בלי קשיים. אולי לא עכשיו, אולי מקודם ואולי בהמשך, אבל אלו החיים. אמא שלי תמיד אומרת שכשיש הרבה עננים, כדאי להגביר את השמש.

תתאמנו, תצאו החוצה, תיפגשו עם חברים, תתמסרו לתחביבים ונסו לבחור בלילה איזה יום תזכרו מחר.

עוד פוסטים מעניינים בנושא

אימון אישי

הרצאה מקוונת – עיריית ת"א

כולנו קראנו "הסוד" או חשבנו ללמוד NLP, או סתם חזרנו מהמזרח וחשבנו שנוכל להיות גורו לרגע. אבל מה באמת מתחבא מאחורי פסיכולוגיה חיובית?ואיך זה יכול